International Polska
Grid

Grid w świecie

Ponad 40 lat doświadczenia i skuteczności koncepcji Grid®

Koncepcja i metoda Grid® powstała jako rezultat prac dwojga wybitnych psychologów amerykańskich: Dr. Richarda Blake'a oraz Dr. Jane Mouton.

W połowie lat 60-tych Ich wizjonerskie koncepcje były w swej istocie pionierskimi projektami dotyczącymi stylów zarządzania (Managerial Grid) oraz procesów zmiany i rozwoju. Blake i Mouton - z pozycji uniwersyteckich katedr - stali się praktykami i liderami w zupełnie nowej wówczas dziedzinie - budowania wizjonerskich strategii rozwoju organizacji (Organisation Development). To właśnie Blake jako pierwszy zwrócił uwagę na kluczowe znaczenie jakości kultury organizacji dla wyników firmy oraz niezwykle ważną umiejętność zarządzania zmianą („... Jedyną stałą w życiu organizacji jest nieustanna zmiana..."). W 1982 roku Dr. Robert Blake został uhonorowany prestiżowym tytułem i członkostwem w elitarnym Human Resources Hall of Fame. Dr. Robert Blake zmarł w czerwcu 2004.

"Managerial Grid" - by R. Blake and J. Mouton "Leadership dilemmas" - by R. Blake

Od angielskiego słowa "grid" (po polsku - "siatka") - wzięła swą nazwę cała koncepcja i chroniona prawem autorskim innowacyjna metodologia seminariów Grid®.

 

Dzisiaj Grid® - The Power to Change jest w pełni tego słowa światowym programem szkoleniowym ukierunkowanym na zmianę i rozwój.


Przetłumaczone na 20 języków - Seminaria Grid® udostępniane są w formule licencji i prowadzone obecnie w 45 krajach świata na wszystkich kontynentach.


Międzynarodowa społeczność doświadczonych konsultantów i trenerów Grid®(sieć Associate Partners) wciąż rozwija i udoskonala tę twórczą i skuteczną koncepcję.


40 lat tradycji i doświadczenia Grid® , tysiące uczestników seminariów na całym świecie, wielu znamienitych Klientów - ma swoją wartość. Metoda Grid® jest z pewnością jedną z nielicznych koncepcji szkoleniowo-doradczych, która trwa nieprzerwanie na rynku, na bieżąco jest udoskonalana i ma wciąż ogromny potencjał do rozwoju. Grid® nie jest bowiem jakąś „nowinką" w branży HR lub szybko przemijającą modną techniką - jest to sprawdzona w działaniu, uniwersalna i bardzo skuteczna metoda szkoleniowa, która potwierdziła wielokrotnie (i wciąż potwierdza) swoje wartości i użyteczność wśród tysięcy firm i uczestników seminariów ze wszystkich kontynentów.

Klientami Grid® są zarówno wielkie międzynarodowe korporacje, jak również małe firmy i organizacje. Kilkaset firm należy do tzw. Multi-international Clients. Uniwersalne założenia i wartości Grid® umożliwiają uczestnictwo w seminariach firm i menedżerów ze wszystkich branż i specjalności (handel, usługi, FMCG, produkcja, i inne) - niezależnie od wielkości firmy, jej stażu na rynku lub typu kultury organizacyjnej.

Przez wszystkie te lata program Grid® - The Power to Change zyskał sobie opinię jednego z najlepszych i najbardziej skutecznych narzędzi w dziedzinie rozwoju.

Książka / podręcznik Grid  - USA Książka / podręcznik Grid - Czechy Książka / podręcznik Grid - Niemcy Materiały szkoleniowe - Polska Książka / podręcznik Grid - Hiszpania Książka / podręcznik Grid - I wydanie polskie Książka / podręcznik Grid - Rosja

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z ogromnego bogactwa metodologii Grid®.

 
© Copyright 2006 Grid International, Inc.(All rights reserved.)
Trademarks | Privacy Policy | Terms of Use